بررسی هارد اکسترنال HD710 ای دیتا

HD710 ، یک هارد قابل حمل و بزرگی است که یک لایه ی سیلیکونی مرغوب بر روی هارد برای محافظت فیزیکی درایو در برابر ضربه تعبیه شده است .

طراحی و ویژگی ها

HD710 با طول عمر بالا ، دارای ظاهری پویا و به نوعی ورزشی است چرا که در 3 رنگِ مشکی ، زرد و آبی تولید می شود که این رنگ ها بر روی یک لایه ی مشکی روی هارد قرار گرفته شده اند . پوشش رنگی به هارد چسبانده شده است به طوری که یک کودک یا حیوان خانگی می تواند آن لایه را از هارد جدا کند . این مسئله ی بزرگی نیست اما باعث پیش آگاهی شما از این موضوع می شود.

 357Adata20L202

 

HD710 یک چراغ LED آبی رنگ دارد که در زمان انتقال داده و نشان دادن وضعیت قدرت و باتریِ هارد روشن می شود .

پوشش لاستیکی در قسمت لبه ی هارد شامل یک کابل USB 3.0 می شود .

کابل دارای ظاهری شیک می باشد اما اتصال دهنده ی این کابل USB به محافظ بهتری احتیاج دارد تا بر اثر فشاری که به درایو اعمال می شود ، ضربه نخورد .

HD 710 بررسینقص دیگر این درایو این است که کابل دور دستگاه قرار گرفته است و همین باعث قرار گیری کابل در معرض خطر است چرا که می تواند باعث خرابی و پارگی چند نقط از آن شود و البته با قرار گیری کابل در شیار درایو ، همچنان که سر اتصال دهنده ی USB در معرض خطر فشار و یا خرابی نیز می باشد .

ما توصیه می کنیم که یک کابل اضافی و یدکی برای زمانی که کابل اصلی دچار مشکل شد ، همراه داشته باشید .

هارد HD710 درجه ی IP68 را ثبت کرده است به این معنی که مقاومت بسیار بالایی در برابر آب و گرد و غبار دارد . HD710 حتی در یک محیط پر از گرد و غبار یا بعد از قرار گرفتن در عمق 1.5 متری آب به مدت 60 دقیقه ، بسیار عادی عمل کرد . همچنین ، یک درب محافظ در قسمت پورت USB قرار دارد که از ورود آب ، گرد و غبار و هر نوع صدمه ی دیگری جلوگیری می کند .

HD710 ، دارای حافظه ی 1TB می باشد . فرمت آن FAT32 می باشد بدین معنا که شما می توانید این درایو را با Mac و ویندوز رایانه ، استفاده کنید .

اگر شما می خواهید فایل هایی با حجم های بیشتر از 4GB ذخیره کنید ، ما پیشنهاد می کنیم ، فرمت NFTS را برای ویندوز انتخاب کنید و +HFS برای OS X یا فرمت exFAT برای هر دوی آن ها استفاده کنید . درایو بدون هیچ برنامه ی از قبل نصب شده ای در اختیار شما قرار می گیرد . شما میتوانید چندین برنامه مانند OStoGo (برای بوت کردن ویندوز از طریق نصب دیسک های درایو) و HDDtoGo(برای حفاظت رمز عبور/هماهنگ سازی سند/ Outlook portability) و یک نسخه ی آزمایشی 60 روزه ی Nortonبرای امنیت اینترنت را از وب سایت ADATA تهیه کنید که اگر شما دسترسی به اینترنت ندارید ، این امکانات مورد استفاده تان نخواهد بود .

 

عملکرد

HD710 یک عملکرد مناسب و معقولی را در آزمایشات به ما نشان داد . این درایو توانست 1.22GB را در 15 ثانیه کپی کند که به طور شگفت انگیزی مشابه SSD شرکت LaCie که این عمل را در 17 ثانیه و SSD قابل حمل ioSafe در 16 ثانیه انجام داده است ، می باشد . در جدول ، PCMark05 ، 4297 امتیاز و در PCMark7 ، 1350 امتیاز دریافت کرد . این درایو نشان داد که در مقایسه با هارد دیسک ioSafe که در PCMark05 ، 25,101 امتیاز و در PCMark7 ، 3,946 امتیاز ، هارد دیسک معقولی می باشد . HD710 برای بک آپ گرفتن داده ها و انتقال فایل ها بین رایانه ها ، مناسب است .اما ، اگر شما به یک درایو سریع ، قوی نیاز دارید ما همچنان ، LaCie همراه با USB 3.0 و یا SSD قابل حملِ شرکت ioSafe را توصیه می کنیم .

مطالب زیر را از دست ندهید

بررسی هارد اکسترنال A80 سیلیکون پاور
Armor A80اولین هارد اکسترنال از شرکت Silicon Power می باشد که مرا تحت تاثیر خود قرار داد . با توجه به آزمایشاتی که انجام دادم به این نتیجه رسیدم که درایوری ضد آب ، محکم و البته سریعی است . …
1381 روز قبل
بررسی هارد اکسترنال WD Elements
یکی از محبوب ترین هارد اکسترنال های بازار می باشد که فضای زیادی را در جیب شما اشغال نمی کند و البته مقدار پول زیادی هم از جیبتان کم نمی کند ، این هارد اکسترنال ، از ارزان ترین ها در بازار می باشد . …
2459069 روز قبل

نقد و بررسی خودتان را بنویسید

تصویر امنیتی جدید تصویر امنیتی