بررسی هارد اکسترنال WD Elements

یکی از محبوب ترین هارد اکسترنال های بازار می باشد که فضای زیادی را در جیب شما اشغال نمی کند و البته مقدار پول زیادی هم از جیبتان کم نمی کند ، این هارد اکسترنال ، از ارزان ترین ها در بازار می باشد .


در آزمایش من ، عملکرد این هارد به سرعتِ بالای رقیب خود ، هارد اکسترنال Seagate Expansion که دارای قیمت گرانی هم می باشد ، نبود . و دیگر آنکه ، فقط دارای 2 سال گارانتی که زمان کمی می باشد . هیچ ارزش و قابلیت افزوده ی دیگری مانند امنیت بالا ندارد و فقط شامل یک نسخه ی آزمایشی 30 روزه از نرم افزار WD SmartWare Pro به عنوان یک نرم افزار پشتیبان می شود .

بررسی هارد اکسترنال WD Elements 1


علاوه بر طراحی ساده و شیک این هارد ، به خوبی با رایانه و کنسول های بازی به عنوان یک ذخیره ساز کار می کند . اگر شما به دنبال یک ذخیره ساز برای اطلاعات و داده هایتان هستید و یا می خواهید حجم ایکس باکس تان را افزایش دهید ، WD Elements بهترین گزینه می باشد .
در واقع این هارد ، درایوری با قیمت پایین ، ظرفیت بالا و همراه با USB 3.0 می باشد .

بررسی هارد اکسترنال WD Elements 2


از دید بیرون و ظاهر ، این هارد شبیه به WD My Passport Slim ، یکی دیگر از هارد اکسترنال های همین شرکت می باشد که گوشه های گرد و ظاهر یک دستی دارد و دارای ابعادی به اندازه های 2×8.1×11.2 سانتی متر می باشد که به راحتی در جیب شما جای می گیرد و در مقایسه با هارد Seagate ، به خاطر کوچک تر و ضخیم تر بودن ، ظاهر بهتری دارد .

بررسی هارد اکسترنال WD Elements 3


از دید داخلی ، با این حال که فقط باسرعت 5400 rpm که به این معنی که هارد در هر دقیقه 5400 بار چرخش دارد که این سرعت چرخش ، سرعتی متوسط به شمار می آید  و اینکه هر چه این عدد بیشتر باشد مانند 7200rpm به نسبت سرعت نیز بالاتر می رود و این یک مزیت به حساب می آید و اینکه گفته شد این هارد از امنیت بالایی برخوردار نیست ، پس اطلاعات حساس و مهمی را وارد آن نکنید .

بررسی هارد اکسترنال WD Elements 4


WD Elements شامل یک نرم افزار پشیبان موقت 30 روزه می شود که اگر شما آن را به طور دائمی می خواهید ، می بایست بابت آن پولی را پرداخت کنید .
در هارد اکسترنال های بالاتر و قوی تر این شرکت ، این قابلیت و ویژگی به صورت رایگان برایتان خواهد بود .
در بسته ی این هارد ، شما فقط یک کابل بلند USB 3.0 را می بینید که البته برای راه اندازی هارد به چیز دیگری هم نیاز نمی باشد .


بررسی هارد اکسترنال WD Elements 5این درایو برای ویندوز قالب بندی و طراحی شده پس هنگامی که آن را به رایانه تان وصل کنید به درستی کار خواهد کرد . برای Mac ، شما می بایست فرمت آن را به HFS+ تغییر دهید . هم چنین اگر  شما می خواهید هارد را بین ویندوز و  Mac  مدام جا به جا کنید می توانید فرمت آن را به حالت exFAT file systems تغییر دهید .


عدم وجود یک ویژگی در این هارد بسیار احساس می شود ، آن هم یک رمز محافظت کننده است که قبل از وصل شدن به دستگاه شما چه رایانه یا هر چیز دیگری ، از شما خواسته می شود اما WD Elements هیچ سوالی از شما نمی پرسد.
این دستگاه به غیر از رایانه های ویندوز و MAC که بدون هیچ مساله ای به خوبی کار می کند ، با دستگاه های دیگری مانند ایکس باکس  به سرعت شناخته و وصل می شود که می توان از آن به عنوان ذخیره ای برای بازی ها/برنامه ها و محتواهایی  استفاده کرد . Element با روتر ها و شبکه های رسانه ای نیز به خوبی همخوانی دارد .


عملکرد
 از آنجا که Element قدرت داخلی کمی دارد ، من از آن انتظار یک عملکرد فوق العاده را نداشتم . اما درایو در آزمایشات به خوبی خود را نشان داد.
با وجود USB 3.0 ،متوسط سرعت کپی در بخش writing چیزی بیشتر از 95MBps و در بخش  reading بیشتر از 100MBps بود که این سرعت ها ، به اندازه ی کافی برای همه ی برنامه هایی که به ذخیره ساز نیاز دارند مانند پخش فیلم ،بک آپ ها و...  ، سریع هستند .
توجه داشته باشید که WD Elements با USB 2.0 نیز کار می کند اما با سرعت 30MBps در هر دو بخش writing / readingکه سرعت بسیار پایینی هم می باشد .


نتیجه
در نهایت این هارد ، درایوی سریع ، آسان در استفاده و مقرون به صرفه و چند منظوره می باشد که نه فقط برای رایانه بلکه با کنسول های بازی و انواع دیگر دستگاه هایی که قابلیت USB دارند ، قابل استفاده است .
شخصاً ، من کاملاً از این هارد  راضی هستم و هیچ مشکل با آن نداشته ام .


Drive type : Bus-powered portable hard drive  

Connector options : USB 3.0, USB 2.0  

Available capacities : 500GB, 1TB, 1.5TB, 2TB  

Internal drive speed : 5,400rpm  
Capacity of review unit : 2TB  
Dimensions : 4.4x3.2x0.8 inches (11.2x8.1x2.0cm)  

Weight : 8.2 ounces (234.5 grams)  

Software included : WD SmartWare Pro (trial)  

OSes supported : Windows XP or later; Mac OS 10.4 or later  

Warranty : 2 year

مطالب زیر را از دست ندهید

بررسی هارد اکسترنال HD710 ای دیتا
HD710 ، یک هارد قابل حمل و بزرگی است که یک لایه ی سیلیکونی مرغوب بر روی هارد برای محافظت فیزیکی درایو در برابر ضربه تعبیه شده است . …
1374 روز قبل
بررسی هارد اکسترنال A80 سیلیکون پاور
Armor A80اولین هارد اکسترنال از شرکت Silicon Power می باشد که مرا تحت تاثیر خود قرار داد . با توجه به آزمایشاتی که انجام دادم به این نتیجه رسیدم که درایوری ضد آب ، محکم و البته سریعی است . …
1381 روز قبل

نقد و بررسی خودتان را بنویسید

تصویر امنیتی جدید تصویر امنیتی