بررسی کیبورد Logitech TK820

در حال حاضر ماوس های سنتی در حال تغییر هستند و رو به مدرن بودند پیش می روند . اپل به مدت یک دهه ما را با پد های چند لمسی (multitouch touch pads) ، گوشی ها و تبلت ها در مسیر از پیش تعیین شده ای هدایت می کند و همچنین مایکروسافت نیز از طریق ویندوز 8 کاملاً لمسی تا ویندوز 10 ما را در این مسیر برده است .


البته برای کسانی که دوست ندارند با سخت افزار کاملاً لمسی کار کنند و از کار کردن با ماوس هم خسته شده اند لاجیتک به آنها TK820 را پیشنهاد می دهد : یک کیبورد و یک پد لمسی که با هم ادغام شده اند در این بسته کامل به شما اجازه تایپ کردن سریع و استفاده از تمامی حرکات لمسی مبتنی بر ویندوز را می دهد .

بررسی کیبورد Logitech TK820 1


شکلی تشکیل شده از کیبورد و تبلت که به صورت یک سخت افزار کامل می باشد .
برد اصلی آن 2 سانت ضخامت دارد اما بخش عمده TK820 از پلاستیک تشکیل شده و به لطف محفظه گرد باتری که در بالای کیبورد وجود دارد وزن این کیبورد کمی بیشتر شده و این حالت مانع حرکت کردن کیبورد بر روی میز می شود . البته در زیر این کیبورد چهار پایه پلاستیکی در گوشه ها قرار دارد که مانع حرکت کیبورد می شود .

بررسی کیبورد Logitech TK820 2

 


از لحاظ طراحی باید گفت که من کمی نا امید شدم وقتی دیدم که لاجیتک پایه های جمع شونده و کنترل شیب کیبورد را از قلم انداخته است . این امر مسأله بزرگی نیست اما ممکن است برای افرادی که به دنبال یک سخت افزار اورگانومیک  هستند کمی مشکل زا باشد .
صفحه اصلی و دکمه های کیبورد به رنگ سیاه مات می باشد که این رنگ در کنار رنگ آبی ظریفی که در کلید های F1 تا F12 وجود دارد جلوه ی زیبایی به این کیبورد داده است .
اگر به دور کیبورد( به جز قسمت پشت) نگاه کنید متوجه خط رنگی آبی می شوید که آن رنگ در دکمه هایی که در بالا ذکر کردم وجود دارد . لاجیتک در حال استفاده از این رنگ درسخت افزارهای دیگری مانند هدفون های بلوتوثی UE Boombox و UE9000  می باشد .

بررسی کیبورد Logitech TK820 3

 


TK820 توسط وایرلس که دانگل آن به کامپیوتر وصل می باشد ارتباط برقرار می کند . همچنین TK820 عضوی از خانواده جامع سخت افزاری لاجیتک می باشد که می تواند با دستگاه هایی که در این گروه وجود دارد ارتباط برقرار کند که این ارتباط از طریق یک USB امکان پذیر می باشد .
ترکیب بندی این کیبورد کم و بیش از نوع حالت استاندارد QWERTY می باشد .

بررسی کیبورد Logitech TK820 4

 


در این کیبورد دکمه های ماشین حساب که در سمت راست اکثر کیبورد ها وجود دارد حذف شده و همچنین به لیست دکمه های حذف شده در سمت راست باید دکمه های (Delete, Home/End, and Page Up/Page Down) را هم اضافه کنیم .

بررسی کیبورد Logitech TK820 6


دکمه های Insert  و Deleteبا دکمه های F11 و F12 ادغام شده است و برای استفاده آنها باید از دکمه میانبر Fn که در کنار دکمه ویندوز قرار دارد استفاده کنید .
دکمه های کیبورد از نوع PerfectStroke می باشد که استفاده از آنها  بازخورد مناسبی برای انگشتان دست شما است و به صورت یکنواخت بر روی کیبورد جای گرفته است .

بررسی کیبورد Logitech TK820 7

مطالب زیر را از دست ندهید

بررسی کیبورد و ماوس 7108 تسکو (ست بی سیم)
روز قبل ست کیبورد و ماوس 7106 تسکو را بررسی کردم - امروز میخواهم مدل جدید 7108 را به صورت دقیق مورد بررسی قرار بدهم . در نگاه اول یک صفحه کلید با کلیدهای نسبتا تخت که تمام کلیدهای مورد نیاز کاربران را در خود جای داده است (کلیدهای مالتی …
1963 روز قبل
بررسی کیبورد و ماوس 7106 تسکو (ست بی سیم)
کیبورد و ماوس 7106 در دو رنگ سفید و مشکی تولید شده است . این محصولات دارای یکسال ضمانت شرکت توسن سیستم می باشد . در نگاه اول این کیبورد تمام کلیدهای مورد نیاز کاربران را دارد . کلیدهای مربوط به مالتی مدیا ، اینترنت و کار با نرم افزار …
1964 روز قبل
بررسی کیبورد Logitech G910 Orion Spark
بازی بازها معمولا به دو دسته تقسیم می شوند ، یا PC باز هستند یا کنسول باز . اکنون می خواهیم یک ابزار کاربردی برای PC باز ها را بررسی کنیم که آن هم چیزی نیست جزء صفحه کلید G910 Orion Spark ساخت شرکت لاجیتک. …
2125 روز قبل
بررسی کیبورد و ماوس Microsoft Designer Bluetooth Desktop
ما شاهد یک طراحی شیک از یک صفحه کلید و ماوس با هم دیگر می باشیم . هر دوی این صفحه کلید و ماوس بسیار زیبا هستند و به رنگ مشکی مات می باشند که به ندرت پیش می آید که یک صفحه کلید و ماوس ، باهم مطلوب و …
2144 روز قبل

نقد و بررسی خودتان را بنویسید

تصویر امنیتی جدید تصویر امنیتی