بررسی کیبورد و ماوس Microsoft Designer Bluetooth Desktop

ما شاهد یک طراحی شیک از یک صفحه کلید و ماوس با هم دیگر می باشیم . هر دوی این صفحه کلید و ماوس بسیار زیبا هستند و به رنگ مشکی مات می باشند که به ندرت پیش می آید که یک صفحه کلید و ماوس ، باهم مطلوب و مورد تائید به نظر برسند که باید گفت که در مورد این دو وسیله ، این اتفاق افتاده است .


سطح پلاستیکیِ لمسی ، ماده ی ساخت این دو وسیله بوده است که مایکروسافت آن را به طور لوکس و شیکی بر روی صفحه کلید و ماوس به عمل رسانده است. در صورتی که ممکن است شما ماوس را با یک تکه شکلات نرم اشتباه بگیرید چراکه دارای وزنی سبک حدود 80 گرم (بدون باتری) است که این سبکی و پلاستیک نرم آن ممکن است شما را به این اشتباه بیندازد .

بررسی کیبورد و ماوس Microsoft Designer Bluetooth Desktop 12


بالای ماوس کاملاً ساده است وبه غیر از قرقره اسکرول ، در وسط  ماوس فقط  یک درز باریک برای جداسازی کلید چپ و راست دیده می شود که این نشان از طراحی ساده و شیک این ماوس دارد . این ماوس کاملا متقارن است و این ویژگی باعث می شود تا کاربران چپ دست و یا راست دست بتوانند به راحتی با این ماوس ارتباط برقرار کنند .

بررسی کیبورد و ماوس Microsoft Designer Bluetooth Desktop 1


متأسفانه اثر انگشت چرب برو روی ماوس می ماند اما به خاطر کیفیت و جنسیت این ماوس ، شما می توانید آن را با دستمال یا پارچه پاک کنید .
در پایین ماوس دکمه ی برق/اتصال ، یک فلپ باتری مغناطیسی و یک چراغ LED وجود دارد و هم چنین یک حلقه ی براق پلاستیکی به دور محل باتری قرار دارد . در ادامه ، یک درز ضخیم در لبه ی اطراف کل ماوس نیز طراحی شده است. نکته ی دیگر اینکه فضای کلید های لمسی آن برای انگشتان کوچک طراحی شده اند . من به شخصه ، دست کوچکی دارم اما هنگامی که دست خود را روی ماوس قرار می دهم ، انگشت شصت ، انگشت کوچک و دیگر انگشت کناری ام بر روی سطح میز قرار می گیرد . این مسئله ممکن است دست شما را بعد از مدتی اذیت کند .

بررسی کیبورد و ماوس Microsoft Designer Bluetooth Desktop 2


مانند ماوس ، صفحه کلید نیز ظریف می باشد . ابعاد صفحه کلید چیزی در حدود 11×38 سانتی متر می باشد . این وسیله توسط مایکروسافت به صورت هوشمند ، زاویه دار و بسیار جمع و جور طراحی شده است که حتی بر روی میز های به هم ریخته و کوچک نیز به راحتی جای می گیرد .

بررسی کیبورد و ماوس Microsoft Designer Bluetooth Desktop 3

بررسی کیبورد و ماوس Microsoft Designer Bluetooth Desktop 4

بررسی کیبورد و ماوس Microsoft Designer Bluetooth Desktop 5


Designer Bluetooth Desktop پایبند به سنت قدیمی کیبورد ها ، شامل یک پد و قسمتی برای اعداد در فضای همیشگی اش (سمت راست صفحه کلید) می باشد .
در قسمت بالای پشتِ پانلِ پلاستیکیِ مشکی رنگِ صفحه کلید ، محل قرار گیری 2 باتری است که به عنوان پایه برای ایجاد شیب نیز عمل می کنند . یک دکمه ی کوچک اتصال نیز در لبه ی سمت راست باتری و دو پایه ی پلاستیکی بر گوشه های باتری و یک پلاستیک دیگر که به صورت یک نوار برجسته در گستره ی طول در قسمت پایین صفحه کلید نیز وجود دارد که باعث عدم تکان خوردن و جا به جایی صفحه کلید می شود .
جالب است بدانید که این صفحه کلید ، از باریک ترین ها در بین دیگر کیبورد ها می باشد که ضخامت آن به 10 میلی متر می رسد که این خود ، ویژگی قابل توجه ای است .

بررسی کیبورد و ماوس Microsoft Designer Bluetooth Desktop 6


مانند ماوس ، نرم ، یکدست است و به طوری است که هر کلید برای خود فضایی دارد و این ویژگی باعث ایجاد حس راحتی در استفاده از آن می شود .
دارای وزنی حدود 420 گرم (بدون باتری) می باشد که بسیار سبک و راحت برای جا به جایی می باشد .

بررسی کیبورد و ماوس Microsoft Designer Bluetooth Desktop 7


راه اندازی بلوتوث ماوس و صفحه کلید
راه اندازی بسیار ساده و راحتی دارد اما اول شما می بایست ببینید که این قابلیت با دستگاه شما سازگار است یا نه . این قابلیت با ویندوز 8 و بالاتر ، Mac OS X 10.10 و بالاتر و اندروید 4.4 و بالاتر سازگار است و هم چنین از بلوتوث 4.0 پشتیبانی می کند .
نخست ، شما می بایست دکمه ی اتصال را که در قسمت زیرین ماوس قرار دارد را برای 3 ثانیه فشار دهید تا چراغ LED آبی رنگ شود . بعد از آن ، به قسمت تنظیمات بلوتوث در دستگاه تان بروید و اتصال را در آن جا تکمیل کنید . این پروسه برای راه اندازی صفحه کلید نیز همین گونه است . به راحتی آب خوردن.

بررسی کیبورد و ماوس Microsoft Designer Bluetooth Desktop 8


ویژگی ها و عملکرد
ماوس  به همراه تکنولوژی BlueTrack می باشد که به این معنی است که شما می توانید از آن بر روی هر سطحی حتی سطوح شیشه ای استفاده کنید . این ویژگی به کاربرانی که نمی خواهند از میز برای کار با ماوس استفاده کنند نیز ، انتخابی راحت را ارائه می دهد چرا که شاید مایل باشند تا ماوس را بر روی پای خود قرار دهند .

بررسی کیبورد و ماوس Microsoft Designer Bluetooth Desktop 9


جالب است بدانید که ماوس بر روی پارچه ی جین یا حتی فرش نیز همانند قرار گیری آن بر سطح چوب عمل می کند .
این ماوس بسیار روان و راحت است زیرا دارای سرعت 10 اینچ بر ثانیه می باشد  و می تواند در هر اینچ ،  در1000 نقطه حرکت کند .
با تمام این مزیت ها ، ما از عدم وجود دو قابلیت در آن کمی نا امید شدیم . یک ، آنکه بتواند همزمان به چندین دستگاه وصل باشد و دو اینکه ، چرخ اسکرول  ماوس بتواند با سرعت های متفاوتی حرکت کند .


Designer Bluetooth Desktop به سبک Chiclet طراحی شده است که به معنی طراحی کلید ها به شکل مربع با گوشه های گرد می باشد که مشخص شده است ، این نوع طراحی بیشتر مورد پسند کاربران است .

بررسی کیبورد و ماوس Microsoft Designer Bluetooth Desktop 11


هم چنین در کنار پد اعداد ، کلید های رسانه ایِ دارای برچسبِ شفاف نیز وجود دارد که شما می توانید به کمک آن ها به سرعت ، انتخاب هایی مثل مکث کردن ، عقب و جلو بردن موسیقی /فیلم ، تنظیم صدا/روشنایی را به طور مستقیم انجام دهید . هم چنین کلید های Print و Start نیز بر روی صفحه کلید وجود دارند .
صفحه کلید برای تایپ کردن بسیار راحت است نه فقط به خاطر صافی و ظرافت کلید ها ، بلکه باریکی آن ها . کلید های Enter و Backspace به اندازه ی بزرگی طراحی شده اند تا سرعت تایپ شما را بالا ببرند .


پد اعداد دقیقاً کنار دیگر کلید ها قرار گرفته است که این طراحی ، با دیگر کیبورد ها کمی فرق دارد چرا که اصولاً پد اعداد از کلید های دیگر کمی فاصله دارد . این مسئله خیلی مهمی نمی باشد اما اگر کمی فاصله بینشان ایجاد می شد ، اتفاق بهتری می افتاد .
ما هم چنین از نبود نور پس زمینه در صفحه کلید نیز نا امید شدیم به این علت که استفاده از آن در تاریکی ، امکان ندارد .

بررسی کیبورد و ماوس Microsoft Designer Bluetooth Desktop 12


عمر باتری
Designer Bluetooth Desktop شامل ، 4 باتری AAA ، که درون بسته قرار دارند ، می شود . هر کدام از وسیله ها به 2 عدد باتری نیاز دارند و هیچ پورت میکرو USB و کابل در جعبه ی آن وجود ندارد .
مایکروسافت ادعا می کند که عمر باتری صفحه کلید تا 12 ماه بدون تعویض ، دوام می آورد در حالی که ماوس تا 6 ماه عمر باتری اش به طول می انجامد و ما مطمئنیم که خرید باتری ، 2 بار در سال کاربران را اذیت نخواهد کرد.


نتیجه
هیچ شکی در اینکه این ماوس و صفحه کلید ، مجموعه ای باکیفیت هستند ، وجود ندارد . ساخت با کیفیت و خوب ، ظاهری شیک و ساده و سازگاری با دستگاه های ویندوز ، OS X و اندروید ، ویژگی های بسیار خوبی هستند .

مطالب زیر را از دست ندهید

بررسی کیبورد و ماوس 7108 تسکو (ست بی سیم)
روز قبل ست کیبورد و ماوس 7106 تسکو را بررسی کردم - امروز میخواهم مدل جدید 7108 را به صورت دقیق مورد بررسی قرار بدهم . در نگاه اول یک صفحه کلید با کلیدهای نسبتا تخت که تمام کلیدهای مورد نیاز کاربران را در خود جای داده است (کلیدهای مالتی …
1181 روز قبل
بررسی کیبورد و ماوس 7106 تسکو (ست بی سیم)
کیبورد و ماوس 7106 در دو رنگ سفید و مشکی تولید شده است . این محصولات دارای یکسال ضمانت شرکت توسن سیستم می باشد . در نگاه اول این کیبورد تمام کلیدهای مورد نیاز کاربران را دارد . کلیدهای مربوط به مالتی مدیا ، اینترنت و کار با نرم افزار …
1182 روز قبل
بررسی کیبورد Logitech G910 Orion Spark
بازی بازها معمولا به دو دسته تقسیم می شوند ، یا PC باز هستند یا کنسول باز . اکنون می خواهیم یک ابزار کاربردی برای PC باز ها را بررسی کنیم که آن هم چیزی نیست جزء صفحه کلید G910 Orion Spark ساخت شرکت لاجیتک. …
1343 روز قبل
بررسی کیبورد Logitech TK820
در حال حاضر ماوس های سنتی در حال تغییر هستند و رو به مدرن بودند پیش می روند . اپل به مدت یک دهه ما را با پد های چند لمسی (multitouch touch pads) ، گوشی ها و تبلت ها در مسیر از پیش تعیین شده ای هدایت می کند …
1385 روز قبل

نقد و بررسی خودتان را بنویسید

تصویر امنیتی جدید تصویر امنیتی