بررسی پد ماوس گیمینگ Razer Firefly

بازی باز های حرفه ای و جدی طالب داشتن یک ماوس و صفحه کلید گیمینگ هستند . به همین دلیل همانطور که خریدن یک ماوس گیمینگ قدرتمند و پر سرعت برای یک بازی باز اهمیت دارد ، می توان گفت که به همان میزان داشتن یک پد ماوس برای قرار و حرکت دادن آن ماوس بسیار حائز اهمیت است . چراکه سطحی که ماوس روی آن قرار می گیر ، تاثیر بسیار زیادی روی عملکرد ماوس دارد . به همین دلیل در این بررسی می خواهیم به طراحی و کارایی پد ماوس Razer Firefly بپردازیم .


ابعاد این پد :0.2×25×35 سانتی متر می باشد . اندازه ی یک پد ماوس ، چیزی با اهمیت بشمار به حساب می آید چراکه قرار است وسعت حرکت ماوس را به ما نشان دهد . از لحاظ استاندارد باید بگویم که ابعاد این پد ، از آن دسته پد های متوسط (Medium) به حساب می آید . در نظر داشته باشید که این پد در حالت افقی ، وسعت حرکتی بیشتری را به شما ارائه می دهد ، البته یادتان باشد که اگر دست شما بر روی ماوس بیشتر در زاویه های عمودی حرکت می کند می توانید قسمت طولی این پد را به صورت قائم و عمودی بر روی میزتان قرار دهید .

1

این پد ماوس از جنس یک نوع پلاستیک سخت و فشرده می باشد . این پد دارای یک بافت ریز و متراکم می باشد که علاوه بر ایجاد سرعت در ماوس ، باعث ایجاد نوعی جلوگیری از سر خوردن ماوس روی سطح پد می شود .

من همیشه از پد هایی از جنس پارچه استفاده می کردم ، به این معنا که Razer Firefly اولین پد ماوس پلاستیکی ای بود که باید بگویم که حس متفاوتی را نسبت به دیگر ماوس های نرم و روانی که تجربه کرده بودم ، به من القاء کرد .

در این تجربه به طور واقعی متوجه بالا رفتن سرعت در ماوس شدم . برای آزمایش این پد ، من از دو ماوس Razer Mamba TE و Logitech G500 استفاده کردم ، که باید بگویم سرعت عملکرد هر دو ماوس روی پد Firefly به طور قابل توجه ای نسبت به پد ماوس قبلی خودم که ارزان و نرم بود ، افزایش یافته بود . به طوری که به نظر می رسد که DPI ماوس را تغییر داده باشم در صورتی که اصلاً همچین اتفاقی نیفتاده و همه ی این ها به خاطر پد ماوس Firefly می باشد که این قابلیت کاملاً برای بازی باز های پر سرعت و حرفه ای ساخته شده است .

بافت متراکم این پد ، باعث ایجاد مزیت هایی شده است ، چراکه باعث افزایش دقت در حرکت های ماوس می شود و همچنین از سر خوردن ماوس روی سطح پد جلوگیری می کند . علاوه بر این ، زمانی که بر روی آن دست می کشید ، احساس خیلی بهتری نسبت به پد های پارچه ای را حس می کنید .
مزیت دیگر این پد ، تمیز ماندن آن می باشد ، به این علت که به عنوان مثال ، حتی تار مویی از حیوان خانگی تان به آن نمی چسبد  که این ویژگی برعکس دیگر پد ها می باشد که خوشبختانه Firefly از این ویژگی منفی دیگر پدها به دور است .

2 بررسی پد ماوس گیمینگ Razer Firefly

روشنایی
در اینجا باید بگویم که شهرت اصلی Razer Firefly در ارائه ی تکنولوژی 16.8 میلیون رنگی است که در لبه ی آن روشن می شود . این لایه ی باریک نور در همه ی لبه های جلو/چپ/راست به جزء عقب به علت وجود کابل USB ، طراحی شده است . علاوه بر آن ، لوگوی رنگی Razer که در گوشه ی سمت راست بالا ی این پد قرار دارد که هر رنگی که لبه ی سمت راستی وجود داشته باشد ، لوگو نیز با همان رنگ روشن می شود .

3

4

برای روشن شدن این چراغ می بایست که کابل USB ای که همراه پد در اختیار شما قرار می گیرد را به پورت USB دستگاهی برقی وصل کنید . طول این کابل به 1.82 سانتی متر میرسد به این معنی که شما می توانید با فاصله ای نزدیک به 2 متر هم ، کابل را به یک پورت USB وصل کنید و از روشنایی و نور های متفاوت و جذاب این پد لذت ببرید . این کابل به قسمت بالایی پد (در وسط) وصل شده است . شما همچنین می توانید که توسط نرم افزار نور آن را خاموش کنید البته این بسیار واضح است که اگر کابل را به پورت USB ای وصل نکنید ، نوری هم دریافت نمی کنید .

5

برای تنظیمات شخصی سازی این قابلیت ، شما باید نرم افزار Razer Synapse را دانلود کنید . این به این معنا است که شما باید یک حساب کاربری در وب سایت  Razer داشته باشید که اگر ندارید ، یک حساب کاربری برای خودتان در این سایت بسازید . همه ی جزئیات و تغییرات شخصی سازی شده توسط شما در حساب کاربری تان ذخیره می شود . کار کردن با نرم افزار Synapse بسیار راحت است و شما می توانید همه ی تغییرات را بدون هیچ دردسری بر روی عملکرد چراغ پد اعمال کنید .

6

این نرم افزار به شما 4 گزینه را ارائه می دهد ( به جزء گزینه ی خاموش بودن چراغ) که هر کدام با درجات مختلفی می توانند با گزینه هایی مانند میزان روشنایی ، سرعت ، شخصی سازی بشوند .
رنگ این چراغ می تواند به حالت های مختلفی از جمله تک رنگ/سایه و روشن و یا حتی رنگین کمانی روشن شوند .

7

8

متاسفانه کابل USB این پد ، قابلیت جدا شدن از پد را ندارد . به همین علت ممکن است که بشکند . معمولاً پد ماوس ها به کابل USB نیازمند نیستند اما در مورد Razer Firefly همچین چیزی صدق نمی کند . اگر شما می خواهید چراغ لبه ی پد روشن باشد که مسلماً باید از کابل استفاده کنید ، اگر هم نه متاسفانه مجبورید که آن را کنار پد جمع کنید . این یک مسئله ی حاد و مشکل سازی نیست اما بیشتر کاربران با این قسمتِ پد راحت نیستند و دچار مشکل می شوند. اگر هم خواستید آن را جمع کنید بهتر است که کابل را در بالای پد جمع کنید چراکه این کار از شکسته شدن کابل جلوگیری می کند .

9

نتیجه
هیچ کاربری به نوری که در لبه های این پد وجود دارد ، احتیاج پیدا نمی کند ، به همین دلیل ، این طراحی فقط برای جذابیت بخشیدن به ظاهر Firefly می باشد ، نه چیز دیگری . اما نه فقط یک روشنایی بخشی معمولی ، بلکه شما 16.8 میلیون رنگ را برای انتخاب کردن با قابلیت های گوناگون در اختیار دارید که چشمان آدمی را خیره به خود می کند . همانطور که گفتم علاوه بر زیبایی ظاهر ، جنس و بافت متفاوت این پد این مزیت را دارد که از کثیف شدن یا چسبیده شدن چیزی به آن جلوگیری می کند و به جرات می توانم بگویم که در بین پد ماوس هایی که تا به حال دیده ام و بررسی کردم ، Razer Firefly بهترین بوده است .

لینک خرید از فروشگاه اینترنتی آسارایان

منابع : windowscentral ، pcworld

مطالب زیر را از دست ندهید

بررسی پد ماوس G440 لاجیتک
سطحِ زیرینِ G440 دارای یک لایه لاستیکی با اصطکاک بسیار بالا است که به خوبی زیر سطح پارچه ایِ پَد محکم شده است. زمانی که موس پَد را روی میز قرار می دهید، کاملا ثابت و بی حرکت می ماند و مزاحم حرکت دادن موس نمی شود تا بتوانید با …
1576 روز قبل
بررسی پد ماوس گیمینگ G640 لاجیتک
سطحِ زیرینِ G640 دارای یک لایه لاستیکی با اصطکاک بسیار بالا است که به خوبی زیر سطح پارچه ایِ پَد محکم شده است. زمانی که موس پَد را روی میز قرار می دهید، کاملا ثابت و بی حرکت می ماند و مزاحم حرکت دادن موس نمی شود تا بتوانید با …
1579 روز قبل
بررسی پد ماوس G240 لاجیتک
اصطکاک متوسططراحی شده برای دست یابی به کنترل بهترزمانی که از حساسیت های پایین استفاده می¬کنید، اصطکاک متوسط در سطح موس پَد G240 به سود شما خواهد بود، چرا که در آغاز و پایانِ هر حرکت سریع و ناگهانی که معمولا در حساسیت پایین اتفاق می افتد، این میزان اصطکاک …
2459236 روز قبل

نقد و بررسی خودتان را بنویسید

تصویر امنیتی جدید تصویر امنیتی