بررسی مبدل افزایش برد HDMI از طریق کابل شبکه (اکستندر)

همانطور که میدانید به صورت پیش فرض امکان انتقال تصویر از طریق کابل HDMI (در حال حاضر) بیشتر از 30 متر امکان پذیر نمی باشد ولی بعضی از کاربران احتیاج به بیشتر از این متراژ دارند . راه حلی که برای انجام اینکار بوجود آمده است استفاده از اکستندر یا همان مبدل افزایش برد است .

اکستندر این قابلیت را در اختیار کاربر قرار میدهد تا با استفاده از یک حلقه کابل شبکه (با کیفیت خوب) حداکثر تا صد متر بتواند تصویر را از طریق کابل شبکه با حداکثر رزولوشن 1920×1080 انتقال بدهد . بر روی تمام مبدل های افزایش طول امکان استفاده از آداپتور 5V 1A DC Optional نیز وجود دارد که به صورت پیش فرض نیازی نیست مگر اینکه در متراژ های بالا افت کیفیت و نویز در تصویر مشاهده شود .

مبدل های تولید شده که در حال حاضر در بازار وجود دارد حداکثر تا 100 متر می توانند تصویر را از طریق کابل شبکه به صورت تکی یا دو تایی انتقال بدهد که قیمت این محصولات نیز بین 100 تا 350 هزار تومان در نوسان است .

در تصویر زیر می توانید نمونه مبدل افزایش برد HDMI را مشاهده کنید .

بررسی مبدل افزایش برد HDMI از طریق کابل شبکه اکستندر

سعی کنید برای افزایش کیفیت از کابل های مسی Cat6 /7 استفاده کنید .
روش استفاده از مبدل نیاز به هیچ تخصص خاصی ندارد . کافیست بین دو مبدل ابتدا کابل شبکه را متصل کنید . سپس دو کابل 1.5 متر HDMI برای ورودی و خروجی تصویر به مبدل وصل کرده و تصویر را انتقال بدهید . 
دقت داشته باشید که مبدل ها دارای کابل نیستند .

مطالب زیر را از دست ندهید

بررسی و روش استفاده از گیرنده بی سیم تصاویر HDMI تحت سرويس EzCast, Miracast, DLNA, Airplay
گیرنده بی سیم تصاویر که دارای پورت HDMI می باشد به شما این امکان را میدهد تا تصاویر ، موزیک و ویدئو را از طریق تلفن همراه و تبلت روی تلویزیون پخش کنید . دلیل اینکه برند خاصی را نام نبردم بر می گردد به این مهم که این محصولات …
1908 روز قبل
بررسی و کاربرد سوئیچ HDMI
سوئیچ یک دستگاه یا مبدل با برد الکترونیکی است که برای انتقال و پخش تصویر مورد استفاده قرار می گیرد .با استفاده از سوئیچ شما می توانید چند دستگاه با پورت HDMI مثل دوربین ، کنسول بازی یا دی ودی پلیر را به سوئیچ متصل و خروجی را در یک …
2160 روز قبل

نقد و بررسی خودتان را بنویسید

تصویر امنیتی جدید تصویر امنیتی