بررسی و روش استفاده از گیرنده بی سیم تصاویر HDMI تحت سرويس EzCast, Miracast, DLNA, Airplay

گیرنده بی سیم تصاویر که دارای پورت HDMI می باشد به شما این امکان را میدهد تا تصاویر ، موزیک و ویدئو را از طریق تلفن همراه و تبلت روی تلویزیون پخش کنید . دلیل اینکه برند خاصی را نام نبردم بر می گردد به این مهم که این محصولات معمولا چینی و همه آنها توسط شرکت های ایرانی نامگذاری می شود و اگر دقت کرده باشید شکل ظاهری گیرنده های بی سیم تصاویر هم یکسان می باشد .  من برای تست از برند فرانت استفاده کرده ام زیرا کیفیت این محصول نسبت به مارک های مشابه عالی می باشد .

1. تنظیمات تلویزیون
در تمام بسته بندی گیرنده های بی سیم تصاویر یک کابل USB دو سر نیز وجود دارد که یکسر آن از طریق رابط Micro USB به پشت گیرنده متصل شده و سر دیگر کابل که USB بوده با عنوان منبع تغذیه به تلویزیون باید متصل شود .  وقتی کابل را به گیرنده متصل می کنید یک چراغ قرمز روشن می شود .

حالا باید Mode تلویزیون را بر روی HDMI تنظیم کنید . کلید تغییر Mode معمولا بالای کنترل کنار کلید خاموش و روشن می باشد .
بعد از تغییر Mode اگر دقت کرده باشید صفحه تنظیمات گیرنده نمایش داده می شود .
تا به این مرحله 2 کار انجام داده ایم . اول گیرنده را به تلویزیون متصل کردیم - دوم تلویزیون را از حالت پخش دیجیتال به حالت HDMI تغییر وضعیت دادیم . معمولا صفحه گیرنده دیجیتال شبیه به عکس زیر می باشد

روش استفاده از گیرنده بی سیم تصاویر HDMI 1

2. نصب اپلیکیشن
حالا باید اپلیکیشن EzCast را دانلود و نصب کنید . برنامه های مختلفی برای نصب وجود دارد که بهترین گزینه EZCast می باشد . برای دانلود می توانید از وب سایت گوگل پلی و سایت سازنده استفاده کنید . EZCast برای نسخه های اندروید ، آی او اس ، مک ، ویندوز فون ، ویندوز و سیستم عامل کروم بوک طراحی شده است . اپلیکیشن را بسته به سیستم عاملی که دارید دانلود و نصب کنید .

روش استفاده از گیرنده بی سیم تصاویر HDMI 2

3. تنظیمات وایرلس
حالا نوبت میرسه به تنظیمات موبایل .  وارد بخش تنظیمات شبکه وایرلس تلفن همراهتان شوید . فکر کنید می خواهید به یک شبکه بی سیم در کافی شاپ / رستوران / فرودگاه یا هر جای دیگری متصل شوید . عنوان شبکه گیرنده EzCast می باشد . وارد تنظیمات شبکه های وایرلس شوید . در این قسمت باید از طریق شبکه بی سیم EZCast به گیرنده که متصل است به تلویزیون وصل شوید . همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید شبکه گیرنده جستجو شده و مشخص است . من بر روی نام شبکه تب می کنم تا به آن متصل شوم .

روش استفاده از گیرنده بی سیم تصاویر HDMI 3

بعد از تب کردن یک پنجره باز می شود که باید رمز عبور را وارد کنید . کد قسمت PSK که در Mode تلویزیون نمایش داده شده است را باید در این پنجره وارد کرده و به شبکه متصل شوید .  

روش استفاده از گیرنده بی سیم تصاویر HDMI 4

روش استفاده از گیرنده بی سیم تصاویر HDMI 5


4. تنظیمات موبایل
حالا اپلیکیشن EZCast را اجرا کنید . همانطور که مشاهد می کنید برنامه از زبان فارسی پشتیبانی می کند . وارد هر بخشی (موزیک . تصویر . ویدئو) شوید به صورت اتوماتیک با اجرای هر فرمت ، صفحه نمایش فایل مورد نظر را پخش می کند .

روش استفاده از گیرنده بی سیم تصاویر HDMI 6

در صورتیکه بار اول فایل شما نمایش داده نشد بالای صفحه سمت چپ یک آیکون وجود دارد که با تب کردن بر روی آن و انتخاب شبکه گیرنده HDMI فرمت مورد نظر بر روی تلویزیون پخش می شود و نیاز به تنظیمات خاصی ندارد .  

روش استفاده از گیرنده بی سیم تصاویر HDMI 7

روش استفاده از گیرنده بی سیم تصاویر HDMI 8

لینک خرید گیرنده HDMI

مطالب زیر را از دست ندهید

بررسی مبدل افزایش برد HDMI از طریق کابل شبکه (اکستندر)
همانطور که میدانید به صورت پیش فرض امکان انتقال تصویر از طریق کابل HDMI (در حال حاضر) بیشتر از 30 متر امکان پذیر نمی باشد ولی بعضی از کاربران احتیاج به بیشتر از این متراژ دارند . راه حلی که برای انجام اینکار بوجود آمده است استفاده از اکستندر یا …
2159 روز قبل
بررسی و کاربرد سوئیچ HDMI
سوئیچ یک دستگاه یا مبدل با برد الکترونیکی است که برای انتقال و پخش تصویر مورد استفاده قرار می گیرد .با استفاده از سوئیچ شما می توانید چند دستگاه با پورت HDMI مثل دوربین ، کنسول بازی یا دی ودی پلیر را به سوئیچ متصل و خروجی را در یک …
2160 روز قبل

نقد و بررسی خودتان را بنویسید

تصویر امنیتی جدید تصویر امنیتی