بررسی روتر XAC1900 لینک سیس Linksys

درست مانند مدل AC1750DB شرکت Belkin ، XAC1900 شامل دو بخش: روتر و پاور همراه با یک مودم می شود . در حالی که با انتخابِ جدا سازی مودم از روتر ، این عمل باعث شده که پاور از حد عادی بزرگتر  شود ، که به یک کابل پاور هشتی شکل نیاز دارد تا به مودم وصل شود .دستگاه پاور تقریبا یک سومِ حجم روتر می باشد .

بررسی روتر XAC1900 لینک سیس Linksys 1


طراحی و سهولت در استفاده
روترها اغلب دارای ظاهری با رنگ مشکی مات می باشند که XAC1900 یکی از روترهایی با ظاهر سنتی می باشد که من اخیرا دیده ام ، حتی زمانی که بر روی دیوار قرار می گیرد .در جلوی روتر ، تنها آرم چشمک زن برای نشان دادن وضعیت قرار دارد که منحصر به مواردی می باشد که جعبه ی روتر به طور مختصر و اجمالی آن را بیان کرده است . بر خلاف مدل های دیگر ، مودم_روتر AC1900 دارای چراغ های ترافیک و لینک در بالای هر پورت اترنت گیگا بایتی در پشت روتر می باشد که این خود ، یک مزیت واقعی است .

بررسی روتر XAC1900 لینک سیس Linksys 5

 


رابط وب روتر Linksys دارای 2 سطح ورود (login) که شامل ورود مکانی (local) و دیگری ، استفاده آنلاین از قابلیت My Smart Wi-Fi ، که دومی امکان استفاده از رابط وب را از راه دور را به شما می دهد . اما متاسفانه روتر دسترسی وب را از طریق تلفن همراه رد می کند و شما را مجبور به استفاده از خود برنامه ی Smart Wi-Fi می کند تا برای ایجاد هر گونه تغییری ،از آن طریق ، تغییرات را اعمال کنید.
در اکثر موارد ، من استفاده از ورود مکانی (local login) را توصیه می کنم . در حین آزمایش ، من دچار مشکلی شدم که رابط وب ، مشکل اتصال اینترنت را بیان کرد که من اجازه دسترسی به تنظیمات را نداشتم در صورتی که نرم افزار آنلاین تلفن همراه به خوبی در این زمینه عمل کرد .

بررسی روتر XAC1900 لینک سیس Linksys 2

بررسی روتر XAC1900 لینک سیس Linksys 3

بررسی روتر XAC1900 لینک سیس Linksys 4

 


در حالی که رابط کاربری دسکتاپ خوب به نظر می رسد ، اما در همه زمینه ها پاسخگو نمی باشد ،همراه با یک نوارعیب یابی (tab Troubleshooting) که به طور آزار دهنده ای آهسته عمل می کند .
در بالای 4 پورت گیگا بایتی اترنت ، 3 آنتن قابل جدا شدن را ارائه می دهد که همراه با یک پورت USB 3.0 و یک پورت USB 2.0 می باشد .


محصول Linksys UI به اندازه کافی لذت بخش می باشد و به طور اجمالی و مختصر امکان استفاده از برخی قابلیت ها را در صفحه ی اصلیِ خود به شما می دهد .
از هر دو فرکانس 2.4GHz و 5GHz به عنوان شبکه مهمان پشتیبانی می کند و جالب است بدانید تعداد کاربران مهمان در هر نقطه در بازه ی 5 تا 50 دستگاه را تحت پوشش خود قرار می دهد .
در حالی که هیچ قابلیت چاپگر وجود ندارد ، Linksys به شما پشتیبانی ذخیره سازی بیشتر از USB را ارائه می دهد که امکان دسترسی از طریق FTP و SMB را می دهد در حالی که از DLNA نیز پشتیبانی می کند . DNS نیز از طریق DynDNS.org و TZO  پشتیبانی می شود .

بررسی روتر XAC1900 لینک سیس Linksys 10

 


مانند رابط  کاربریِ (UI) جدید D-Link ، QoS (Quality of Service) یا "رسانه ی اولویت بندی" این روتر ، توسط مکانیزم کشیدن و رها کردن (drag-and-drop) انجام می شود ، اما برای دستگاه ها ، بازی ها و برنامه ها جزئیات بیشتری برای ورود کاربر به آن ها قرار داده شده است . کنترل والدین تا حدودی محدود است که امکان برنامه ریزی برای دسترسی به اینترنت و قابلیت لیست سیاه (blacklist) را ارائه می دهد .
نرم افزار Smart Wi-Fi برای تلفن همراه امکان دسترسی به تمامی تنظیمات را به شما نمی دهد .اما به اندازه ی کافی مفید است . می توانید دستگا ه ها را در شبکه ( (networkببینید ، امکان تغییر مهمان و تنظیمات Wi-Fi ، تغییر کنترل والدین (جدای از برنامه ریزی ) ،تنظیم QoS  را نیز شامل می شود .

بررسی روتر XAC1900 لینک سیس Linksys 11

بررسی روتر XAC1900 لینک سیس Linksys 12


عملکرد
ما با درایور نسخه 1.0.00.003 ، XAC1900 را مورد آزمایش قرار دادیم و از iPerf که برای تعیین حداکثر سرعتِ بی سیم می باشد در 3 مکان استفاده کردیم که موقعیت ها شامل اتاق کناری ، طبقه ی بالا و یک اتاق دور تر از اتاق قبلی طبقه ی بالا .
کاربری به صورت بی سیم با یک لپتاپ Asus G550 همراه با یک کارت  بی سیم x2 Intel AC72602 به عنوان یک شاخص عملکرد ، عملکردی متوسط را به ما نمایش می داد .
با توجه به ماهیت متغیر WLAN های بی سیم ، هر واحد از XAC1900 بار ها در زمان های مختلف برای رسیدن به بهترین دستاورد از عملکرد این دستگاه مورد بررسی قرار گرفت .
XAC1900 در فرکانس 2.4GHz دچار کمی وقفه و تاخیر شد و البته که این اتفاق بحرانی نمی باشد .
XAC1900 کمترین امتیاز خود را که 802.1 در فرکانس   5GHz برای دو محل خود با اختلاف قابل توجه ای ارائه داد .
به طور کلی عملکرد   802.11ac علامت استاندارد را دریافت کرد .هم چنین Linksys عملکرد قوی ای را در بخش USB نمایش داده است .

بررسی روتر XAC1900 لینک سیس Linksys 6

بررسی روتر XAC1900 لینک سیس Linksys 7

بررسی روتر XAC1900 لینک سیس Linksys 8

بررسی روتر XAC1900 لینک سیس Linksys 9

 


نتیجه
جدا/تقسیم کردن به دو بخش مودم و روتر ، دستگاه بزرگ پاور ، عملکرد تا حدودی کند و آهسته ی بی سیم ، رابط کاربر (UI) کند و مجموعه ای از ویژگی های نسبتاً محدود در مقایسه با گزینه های Asus و AVM را به ما نشان می دهد شاید بتواند جایگزین این دو برند باشد اگر امکان تغییر در بروز رسانی های بعدی در سیستم عامل خود داشته باشد .

مطالب زیر را از دست ندهید

بررسی مودم روتر D-Link DSL-2890AL
اولین و ساده ترین وظیفه ی مودم ، برقراری ارتباط با شبکه برای دسترسی به اینترنت می باشد . اما با ورود نسل جدیدی از مودم/ روتر ها که مجهز به پورت USB نیز می باشند ،ما شاهد پیشرفت زیادی در عملکرد های این دستگاه ها می باشیم . DSL-2890AL …
1789 روز قبل
بررسی مودم_روتر Asus DSL-AC68U
ایسوس در ساخت مودم_روتر های بی سیم ، برای خود یک برند صاحب نام شده است .این روتر نیز یک از بهترین های زمان حال خود می باشد که می خواهم به شرح قابلیت ها و ویژگی های خوب این روتر بپردازم . …
1803 روز قبل
معرفی مودم و روتر D301 شرکت Tenda
ویژگی اصلی D301 شرکت Tenda ترکیب یک مودم و یک روتر در یک محصول است . به طور موثر این محصول به شما یک ADSL 2/2+ همرا با عملکرد روتر با 4 پورت سوئیچ را در اختیار شما قرار می دهد . …
1824 روز قبل

نقد و بررسی خودتان را بنویسید

تصویر امنیتی جدید تصویر امنیتی