بررسی مودم_روتر Asus DSL-AC68U

ایسوس در ساخت مودم_روتر های بی سیم ، برای خود یک برند صاحب نام شده است .
این روتر نیز یک از بهترین های زمان حال خود می باشد که می خواهم به شرح قابلیت ها و ویژگی های خوب این روتر بپردازم .

بررسی مودم روتر Asus DSL AC68U 1


طراحی و سهولت در استفاده
آخرین روتر ایسوس که همین  DSL-AC68U می باشد ، از طراحی ساده و شیکِ تک رنگ مشکی استفاده کرده است که متشکل از یک قاب آلومینیومی براق و پلاستیک مات مشکی می باشد که نوع طراحی این روتر به گونه ای است که به صورت افقی قرار می گیرد و امکان وصل شدن به دیوار را ندارد .
در جلوی DSL-AC68U تعدادی از چراغ ها برای نشان دادن وضعیت روتر در بخش های مختلف فعالیت های بی سیم 2.4 و 5GHz ، وجود دارد . چه زمانی که یک دستگاه USB به روتر وصل باشد یا چه به اینترنت وصل باشد ، چراغ ها تمامی وضعیت را نشان خواهند داد .
باید بگویم که آداپتور برق این روتر به نسبت آداپتور های روتر های رقیب خود ، بسیار کوچک تر است و این مسأله یک مزیت به حساب می آید .
در بسته و پکیج این روتر ، شما یک سی دی دریافت می کنید که در آن کتابچه ی راهنما به صورت PDF ، برنامه ای برای نصب پرینتر ، بروز رسانی های ویندوز ، در آن قرار دارند .
صفحه ی رابط کاربر ایسوس ، بسیار آسان برای استفاده و جذاب می باشد . صفحه ی home (اصلی_خانه) آن به شما تعدادی از تنظیمات اولیه ای را که شما نیاز دارید مانند SSID ،   وضعیت DSL ، رمز عبور و تنظیمات امنیت را به شما نشان می دهد .

بررسی مودم روتر Asus DSL AC68U 2


امکانات
روتر DSL-AC68U شامل 4 پورت گیگا بایت اترنت و دکمه هایی برای روشن/خاموش کردن و برق  روتر می شود به علاوه ی 1 پورت USB 3.0 که همه ی این ها در پشت روتر قرار دارند . هم چنین این مودم _روتر شامل 3 آنتن که قابلیت جداسازی دارند نیز می شود . DSL-AC68U نه تنها شامل یک مودم ADSL2 + بلکه یک مودم VDSL2 در درون خود می شود که به نوع پهنای باند در منطقه ی شما بستگی دارد تا متوجه میزان سرعت آن بشوید ، چرا که این ویژگی ، یک قابلیت جذاب به حساب می آید .
در صفحه ی رابط کاربر این روتر ، همه ی ویژگی ها یی که انتظار می روند ، به همراه جزئیات بیشتر وجود دارد . شما می توانید تا 6 سرویس SSID (service set identifier) را در روتر خود فعال کنید که 3 تا از آن ها در 2.4GHz و 3 سرویس دیگر در فرکانس 5GHz .علاوه بر این شما می توانید بر شبکه های سیمی و بی سیمی که به روتر وصل هستند نظارت داشته باشید و هم چنین می توانید تنظیمات QoS (Quality of Service) را برای کاربر تغییر دهید .

 

بررسی مودم روتر Asus DSL AC68U 3


در نگاه اول ، گزینه ی کنترل برای والدین فاقد برنامه ی زمان بندی برای Wi-Fi به نظر می رسد اما شما آن گزینه را در دسته بندی firewall پیدا خواهید کرد که به شما گزینه ی URL و لیست سیاه (blacklist) کلمات کلیدی را ارائه خواهد داد . این صفحه ی رابط کاربر به شما امکان بیشتری برای شناسایی و رفع مشکلات در تنظیمات بی سیم را می دهد .
DSL-AC68U ازسرویس DDNS (Domain Name System ) علاوه بر دیگر سرویس هایی چون DynDNS ، TZO، ZoneEdit DNSOMatic ، Tunnelbroker  و No-IP  پشتیبانی می کند .


ایسوس قابلیت عملیات و کارکرد ابری (cloudy) را نیز در روتر خود که نامش AiCloud 2.0 است را قرار داده . این ویژگی باعث می شود تا یک دستگاه متصل به اینترنت توسط داده های حافظه ی USB به روتر دسترسی داشته باشد . این دسترسی هوشمند به شبکه های SMB رایانه اجازه می دهد تا از راه دور نیز این اطلاعات خوانده شوند .
قابلیت های USB در این مودم_روتر بسیار گسترده است ، از جمله پشتیبانی از پرینتر هایی که گفته شد ،پشتیبانی از ذخیره ساز هایی با دسترسی بیشتر از سرویس هایی چون FTP ، SMB ، iTunes ،Time Machine و  DLNA  و پشتیبانی از مودم های 3G/G4 از جمله تلفن های اندرویدی که به روتر یا مودم وصل می شوند .
درون بسته بندی این روتر شما یک خط فیلتر (line filter) ، کابل تلفن ، کابل اترنت ، کارت گارانتی و یک کتابچه ی راهنما همراه با یک سی دی می بینید .


عملکرد
یک کاربر بی سیم به عنوان یک شاخص عملکرد متوسط با استفاده از یک لپ تاپ Asus G550 همراه با کارت بی سیم 2×2_ Intel AC7260 با نسخه ی 3.0.0.4.376_2072 فریم ور (firmware) در 3 نقطه  همراه با iPerf (ابزاری برای تعیین انتقال و سرعت شبکه ها) مورد آزمایش قرار داده شد که مکان ها شامل اتاق کناری ، طبقه ی بالای همان اتاق و یک اتاق در فاصله ی دور تر در همان طبقه می شد که سرعت قابل توجه ای را با وجود همه ی این فاصله ها به خاطر وجود همان 3 آنتن ، به ما نشان داد .
با توجه به ماهیت متغیر WLAN های بی سیم ، هر واحد آن برای رسیدن به بهترین نتیجه در عملکرد ، چندین بار مورد آزمایش قرار گرفت که بهتر است بدانید که نتایج خوبی هم دریافت کردیم .
DSL-AC68U قادر به اجرای حالت استاندارد 802.11n نمی باشد ، به این علت ما آن را با فرکانس  2.4GHz و AC (جریان متناوب) آزمایش کردیم که سرعت چندان بالایی هم نداشت .

بررسی مودم روتر Asus DSL AC68U 4

بررسی مودم روتر Asus DSL AC68U 5

بررسی مودم روتر Asus DSL AC68U 6

 


ذخیره ساز این دستگاه  نیز توسط LAN SanDisk با فرمت NTFS با حافظه ی 64GB ،  USB 3.0 را مورد آزمایش قرار داد که ثابت کرد سریع ترین اسلات USB می باشد چرا که توانست یک فایل 100MB توسط SMB انتقال دهد .
امروزه بیشتر روتر ها همراه با یک پورت USB 3.0 می باشند اما شما هیچ وقت کیفیت عملکرد آن را نخواهید دید اما DSL-AC68U ثابت کرده است که پورت USB 3.0 آن از سریع ترین ها با سرعت استاندارد 802.11ac می باشد .


نتیجه
مودم_روتر DSL-AC68U یک مدعی قوی با همه ی ویژگی ها و عملکرد های گسترده اش ، با قابلیت VDSL می باشد که کمی گران قیمت است . برای کسانی که کار زیادی با پورت های USB دارند ، باید بدانند که این دستگاه فقط دارای یک پورت  USB می باشد . اما جالب است بدانید که به شخصه مایل به سرمایه گذاری بر روی آن هستم .

بررسی مودم روتر Asus DSL AC68U 7

بررسی مودم روتر Asus DSL AC68U 9

بررسی مودم روتر Asus DSL AC68U 10

بررسی مودم روتر Asus DSL AC68U 11

مطالب زیر را از دست ندهید

بررسی مودم روتر D-Link DSL-2890AL
اولین و ساده ترین وظیفه ی مودم ، برقراری ارتباط با شبکه برای دسترسی به اینترنت می باشد . اما با ورود نسل جدیدی از مودم/ روتر ها که مجهز به پورت USB نیز می باشند ،ما شاهد پیشرفت زیادی در عملکرد های این دستگاه ها می باشیم . DSL-2890AL …
1789 روز قبل
بررسی روتر XAC1900 لینک سیس Linksys
درست مانند مدل AC1750DB شرکت Belkin ، XAC1900 شامل دو بخش: روتر و پاور همراه با یک مودم می شود . در حالی که با انتخابِ جدا سازی مودم از روتر ، این عمل باعث شده که پاور از حد عادی بزرگتر شود ، که به یک کابل پاور هشتی …
1816 روز قبل
معرفی مودم و روتر D301 شرکت Tenda
ویژگی اصلی D301 شرکت Tenda ترکیب یک مودم و یک روتر در یک محصول است . به طور موثر این محصول به شما یک ADSL 2/2+ همرا با عملکرد روتر با 4 پورت سوئیچ را در اختیار شما قرار می دهد . …
1824 روز قبل

نقد و بررسی خودتان را بنویسید

تصویر امنیتی جدید تصویر امنیتی