معرفی و بررسی تکنولوژی VJBOD یکی از قابلیت های جدید هاردهای تحت شبکه برند Qnap

در این مقاله قصد داریم یکی از قابلیت های  جدید و مفید درهاردهای تحت شبکه  Qnap به نام VJBOD که برای دستیابی به بهترین استفاده از ظرفیت های متعدد در میان چند دستگاه ذخیره ساز کیونپ در مکانهای مختلف است را به شما عزیزان معرفی کنیم .

 

ls 1f

قابلیت جدید دستگاههای ذخیره ساز کیونپ Virtual JBOD نام دارد که یک فن آوری گسترش ظرفیت است که این اجازه را به شما می دهد تا از منابع بی استفاده در دیگر NAS  های موجود در شبکه استفاده کنید .

قبل از اینکه تکنولوژی VJBOD را برای شما دوستان توضیح دهم ابتدا مختصری درباره JBOD توضیح می دهم ، در واقع JBOD  قابلیتی است که در آن چند دستگاه ذخیره ساز کیونپ را در یک شبکه به هم متصل کرده و آنها را به هم معرفی کنیم تا بتوان از فضاهای این ذخیره ساز ها در یک شبکه استفاده کرد حال اگر این ذخیره ساز ها در جاههای مختلف قرار داده شده باشند و در شبکه های مختلف باشند آیا باز هم می شود این ذخیره ساز ها را به هم متصل کرد جواب بله است در واقع می توان از طریق IP Valid   یعنی IP  های اختصاصی می توان این دستگاه ها را حتی اگر دریک شبکه نباشند به هم معرفی کرد حال در ادامه به معرفی این تکنولوژی می پردازیم .

 

ls 3f


فرض کنید ما یک تعداد دستگاه ذخیره ساز Qnap   داریم که در مکانهای مختلف قرار دارند ولی از طریق زیرساخت شبکه به هم متصل هستند و و یکی از Qnap ها پر شده است ما چند راه حل داریم تا بتوانیم فضای ذخیره سازی خودمان را گسترش دهیم یک راه این است که یک دستگاه دیگر ذخیره ساز تهیه کنیم یا راه دیگر این است که یک expantion اضافه کنم یعنی یک شاسی کیونپ تهیه کنیم و و آنرا به دستگاه اصلی خودمان وصل کنیم تا از منابع سخت افزاری آن استفاده کند و فضای اضافی لازم را در اختیار ما قرار دهد ، ولی همه اینها مستلزم هزینه می باشد در صورتیکه در آن طرف قضیه ما یک سری دستگاه کیونپ در اختیار داریم که در یک شبکه قرار دارند و مقدار قابل توجهی فضای خالی روی آنها وجود دارد و عملا بدون استفاده مانده است ،در اینجا تکنولوژی VJBOD به ما این اجازه را می دهد که در صورتیکه فضای یکی از دستگاههای ذخیره ساز کیونپ ما پر شد توسط این تکنولوژی دیگر اطلاعات در یکی دیگر از ذخیره سازهای کیونپ که در همان شبکه قرار دارد ذخیره گردد .

ls 2f

مطالب زیر را از دست ندهید

بررسی هارد دیسک WD Red Pro 6TB
شرکت وسترن دیجیتال یکی از بهترین تولید کننده های هارد دیسک در جهان می باشد . جدیدترین سری تولید شده توسط این شرکت Red(قرمز) نام دارد و برای مصارف NAS کاربرد دارد که در حالت های مختلف RAID بهینه سازی شده است . این شرکت به تازگی سری Red Pro …
1772 روز قبل
بررسی هارد تحت شبکه My Cloud وسترن دیجیتال
My Cloud به شما اجازه نگهداری تمام اطلاعات خود در یک فضای امن در داخل خانه را می دهد. بدون هزینه ماهانه . بدون محدودیت متمرکز کردن تمام اطلاعات مهم خانوادهذخیره سازی و مدیریت تمام عکس ها ، ویدیو ها ، موسیقی ها و اطلاعات مهم خانواده در یک فضای …
1863 روز قبل

نقد و بررسی خودتان را بنویسید

تصویر امنیتی جدید تصویر امنیتی