بررسی هارد دیسک WD Red Pro 6TB

شرکت وسترن دیجیتال یکی از بهترین تولید کننده های هارد دیسک در جهان می باشد . جدیدترین سری تولید شده توسط این شرکت Red(قرمز) نام دارد و برای مصارف NAS کاربرد دارد که در حالت های مختلف RAID بهینه سازی شده است . این شرکت به تازگی سری Red Pro را به دیگر محصولات خود اضافه کرده است که از سری Red بهینه تر می باشد .

1

سرعت چرخش WD Red چیزی در حدود 5400  دور در دقیقه است اما حالا در مدل Red Pro این سرعت به 7200 دور در دقیقه افزایش یافته است ، بنابراین ، این مسئله نشان از افزایش سرعت انتقال اطلاعات و کاهش زمان پاسخ گویی به درخواست ها می باشد .
مسائل دیگری از جمله رتبه بندی و امتیاز URE ، MTBF ، مدت زمان گارانتی و .. نیز حائز اهمیت هستند و جای بحث دارند که به آن ها خواهیم پرداخت .

2

3

سری هارد دیسک Red Pro از حافظه ی بیشتری نسبت به سری Red برخوردار است . همچنین شاهد اضافه شدن امکان کنترل لرزش هارد دیسک هستیم که باعث می شود در NAS هایی که تعداد هارد دیسک بالا است ، لرزش های هارد دیسک باعث خرابی و مشکل در آن نشود .  به این معنا که حداکثر تحمل شوک آن 65Gs در حالت فعال و 300Gs در حالت خاموش می باشد .
اگر شما معنای ذخیره سازی تحت شبکه یا همان NAS را نمی دانید ، باید بگویم که این نوع سیستم برای ذخیره کردن اطلاعات در شبکه های خانگی و یا اداری به منظور ذخیره ی اطلاعات حساس و به کارگیری درایو برای پیکر بندی RAID طراحی شده است .

همانطور که گفتم ، این هارد دیسک از طریق رابط SATA 3.0 دارای ظرفیت 6 ترابایتی می باشد . علاوه بر این ، دارای هد 3.5 اینچی ، بافر یا همان حافظه کش 64 مگابایتی و سرعت چرخش 7200 دور در ثانیه می باشد .
از دیگر مشخصات فنی این هارد می توان به سرعت بالای انتقال داده ها در این هارد نام برد که به طور دقیق این سرعت تا سقف 171 مگابایت بر ثانیه می رسد.

4

حال که از مشخصات فنی و عملکرد این هارد صحبت کردیم ، باید درباره ی ابعاد و وزن آن نیز برایتان بگویم . ابعاد این هارد : 2.6×10×14 سانتی متر و دارای 750 گرم وزن می باشد .

نکته ی دیگری که در مورد این هارد دیسک توجه مرا جلب کرد ، میانگین زمان بین خطاها ( MTBF ) بود که یک میلیون ساعت تخمین زده شده است که این شاخصه ( MTBF ) ، به منظور محاسبه ی میزان اطمینان بخشی به هر دستگاهی صورت می گیرد . بدین معنی که مدت زمانی را به ما توسط شناخت و آزمایش دستگاه مورد نظر ارائه می دهد که بعد آن مدت زمان بخصوص از دستگاه انتظار می رود که دچار خرابی و یا مشکل شود که میانگین زمانی که این دستگاه به ما نشان داد یک میلیون ساعت بود ، این به این معنی است که این هارد دارای عملکرد و ساختاری قدرتمند و پرسرعت می باشد .

علاوه بر این درجه حرارت در حالت استفاده 60~5 درجه ی سانتیگراد و در حالت آماده به کار 70~40 سانتی گراد تخمین زده شده است . حال که صحبت از دمای این هارد به میان آمد باید بگویم که برق مصرفی آن نیز در حالت فعال چیزی در حدود 8.6 وات و در حالت آماده به کار نیز 0.6 وات می باشد که جالب است بدانید که در این سری از هارد دیسک ها ، این شرکت کنترل بیشتری بر میزان برق مصرفی و میزان دمای هارد ها نسبت به سری پیشین خود یعنی Red داشته است .
به طور کلی بعد از آزمایش های گوناگون ، متوجه ی پیشرفت و بهبود مسائل مختلفی در این مدل از هارد دیسک شرکت WD بوده ایم و حالا انتخاب و قضاوت را به شما می سپاریم .

5

6

7

8

9

9

 

11

12

13

14

15

16

17

18

18

19

20

21

22

26

28

36

لینک خرید از فروشگاه اینترنتی آسارایان

منبع : anandtech ، storagereview

مطالب زیر را از دست ندهید

معرفی و بررسی تکنولوژی VJBOD یکی از قابلیت های جدید هاردهای تحت شبکه برند Qnap
در این مقاله قصد داریم یکی از قابلیت های جدید و مفید درهاردهای تحت شبکه Qnap به نام VJBOD که برای دستیابی به بهترین استفاده از ظرفیت های متعدد در میان چند دستگاه ذخیره ساز کیونپ در مکانهای مختلف است را به شما عزیزان معرفی کنیم . …
2164 روز قبل
بررسی هارد تحت شبکه My Cloud وسترن دیجیتال
My Cloud به شما اجازه نگهداری تمام اطلاعات خود در یک فضای امن در داخل خانه را می دهد. بدون هزینه ماهانه . بدون محدودیت متمرکز کردن تمام اطلاعات مهم خانوادهذخیره سازی و مدیریت تمام عکس ها ، ویدیو ها ، موسیقی ها و اطلاعات مهم خانواده در یک فضای …
2165 روز قبل

نقد و بررسی خودتان را بنویسید

تصویر امنیتی جدید تصویر امنیتی