بررسی روتر پر قدرت Asus RT-AC5300

در این مفاله قصد داریم یکی از پر قدرت ترین روتر های مجود در بازار را به شما همراهان عزیز معرفی کنیم نام این روتر که ساخت شرکت  ASUS می باشد RT-AC5300 می باشد  ، پس برای اشنایی بیشتر با این محصول در ادامه مقاله همراه ما باشید .

 

RT-AC5300 یک روتر بسیار قوی از سری روتر های ac  می باشد که در سه باند فرکانسی دو 5 گیگا هرتز و یک 2.4 گیگا هرتز کار می کند که این نوع تقسیم بندی باند ها این اجازه را به این روتر می دهد که تصاویری با کیفیت HD را بدون هیچ افت کیفیت و تاخییر انتقال دهد  .

بررسی روتر پر قدرت Asus RT AC5300

در روی این دستگاه دکمه خاموش روشن ، دکمه ریست ، 4 پورت Lan ، یک پورت Wan و یک پورت USB قرار داده شده است که از پورت USB این دستگاه جهت اتصال فلش و یا هارد اکسترنال برای اشتراک گذاری فایل و یا اتصال پرینتر و اشتراکذاری آن می توان استفاده کرد ، همچنین چراغ های LED روی این دستگاه وضعیت اتصال 2.4 گیگا هرتز ، 5 گیگا هرتز ، اتصال Lan ، اتصال Wan و روشن بودن قابلیت WPS را نشان می دهد .

بررسی روتر پر قدرت Asus RT AC5300 2

شما برای تنظیم این دستگاه باید ازوارد کنسول آن شوید که در صفحه اول کنسول می توانید اطلاعات اولیه دستگاه را مشاهده کنید ، این اطلاعات شامل برقراری اتصال یا عدم اتصال  به اینترنت ، تنظیم شدن امنیت دستگاه نوع پروتکل امنیتی آن ، تعداد دستگاه های متصل به آن ، اتصال یا عدم اتصال دستگاه جانبی به پورت USB  آن و اطلاعات دیگری از این قبیل را می توانید مشاهده کنید ، اگر برای اولین بار به کنسول این دستگاه وارد شوید بطور خودکار وارد صفحه راهاندازی سریع آن یعنی Quick Internet Setup   ( QIS   ) می شوید .

بررسی روتر پر قدرت Asus RT AC5300 3

این دستگاه چون از سه باند بهره می برد یعنی دو باند 5 گیگا هرتز و یک باند 4/2 گیگا هرتز پس به شما این اجازه را می دهد که سه نوع وایرلس با سه اسم مجزا و سه پسورد متفاوت تعیین کنید .

بررسی روتر پر قدرت Asus RT AC5300 4

یکی از بهترین قابلیت های مهم این روتر این است که شما می توانید یک شبکه میهمان ایجاد کنید یعنی اگر شخصی یا اشخاصی به صورت موقت می خواهند از شبکه شما استفاده کنند یوزر نیم و پسورد شبکه میهمان را به آنها بدهید تا آنها در زمان تعریف شده شما بتوانند به دستگاه شما بصورت وایرلس متصل شوند و از شبکه یا از اینترنت شما استفاده کنند .

بررسی روتر پر قدرت Asus RT AC5300 5

یکی از قابلیت های خاص و فوق العاده این روتر فیلترینگ چند وجهی آن است یعنی شما می توانید از این دستگاه بصورت یک فایروال سخت افزاری استفاده کنید به این صورت که می توانید اسم سایتها، IP سایتها و حتی کلمات کلیدی را برای این دستگاه معرفی کنید تا درصورت استفاده این کلمات در سرچ هایی که از این کلمات در سایتهایی استفاده شده این سایتها فیلتر شده و نمایش داده نشود این قابلیت می تواند کمک بسیار قابل توجهی به والدین در جهت کنترل استفاده از اینترنت برای فرزندانشان بکند .

بررسی روتر پر قدرت Asus RT AC5300 6

یکی دیگر از ویژگی های دیگر این دستگاه قابلیت اتصال دانگل سیم کارت خور برای اتصال 3Gو یا 4G می باشد به این صورت که این دانگل به پورت USB متصل می شود و در جایی که شما می توانید از اتصال های اینترنت به صورت 3Gو 4Gاستفاده کنید ، لذت ببرید .

مطالب زیر را از دست ندهید

بررسی روتر WR702N تی پی لینک
TP-Link روترِ نانوی بی سیم N(TL-WR702N) ، با سرعت 150Mbps که واقعا کوچک ، مقرون به صرفه و دارای عملکردی بالا می باشد .شما باید مراقب گم نشدن این روتر باشید چرا که احتمال دارد این روتر ، کوچک ترین روتری باشد که تا به حال دیده اید . …
1812 روز قبل
بررسی روتر وایرلس Asus N14UHP
این روتر وایرلس با بهره گیری از سه آنتن خارجی با قدرت 9 دسی بل می تواند پوششی با 300 درصد افزایش پوشش نسبت به دیگر روتر های موجود در بازار به شما ارائه کند . روتر n14uhp یک روتر تک باند با سرعت 300mbp بسیار قوی از سری روتر …
1862 روز قبل

نقد و بررسی خودتان را بنویسید

تصویر امنیتی جدید تصویر امنیتی